„Microsoft“ licencijavimo pokyčiai
Kas atidžiai stebėjo prisimena dar rugpjūtį paskelbtą „Microsoft“ žinutę, kad kovo mėnesį tikimasi maždaug 10 % kainų augimo. Dabar jau žinoma, kad nuo 2022 m. kovo 1 d. visų rūšių sutarčių kainos paaugs vidutiniškai 10-25 %
OPEN licencijavimo programa pasitraukia iš rinkos
Iki šių metų pabaigos iš rinkos pasitrauks daugelį metų gyvavusi OPEN licencijavimo programa. Su šia programa buvo galima naudoti įvairias „Office“ licencijas, licencijuoti serverius ir serverio klientus.
Vietoj OPEN licencijavimo programos „Microsoft“ licencijas galima įsigyti naudojant šias programas:
- CSP (Cloud Solution Provider Program), kuri visų pirma skirta debesijos produktų licencijavimui.
- SPLA (Service Provider Licensing Agreement), paslaugų teikėjo licencijavimo sutartis prieglobos partneriams.
- EA / ESA (Enterprise Agreement / Enterprise Subscription Agreement), licencijavimo sprendimas dideliems klientams.
Sutarčių palyginimas:
Dabartinė CSP situacija:
Šiuo metu licencijų paketai perkami 1 metams, t. y. įsigiję licencijas šiandien, už vienerius metus mokėsite pagal šiandienos kainoraštį. Licencijos gali būti keičiamos, pridedamos arba nutraukiamos bet kuriuo metu be nuobaudų.
Naujas CSP verslo modelis:
Nuo 2022 m. kovo 10 d. CSP verslo modelis keisis. Dabar CSP licenciją galima įsigyti sudarant mėnesinę sutartį, 1 metų sutartį arba 3 metų sutartį.
Turėdami mėnesines licencijas, jomis naudotis galite vieną mėnesį ir kiekvieną mėnesį keisti licencijų skaičių. Kainos apsauga galioja 1 mėn. Šis sprendimas suteikia lankstumo, tačiau mėnesinė licencija yra 20 % brangesnė nei metinė.
1 metų sutartis leidžia naudotis licencijomis vienerius metus. Kainų apsauga suteikiama 1 metams, o atsiskaitymo parinktys yra: kas mėnesį ir kasmet. Turint šią sutartį nėra lankstumo norint atsisakyti sutarties ar sumažinti licencijų skaičių.
3 metų sutartis leidžia naudotis licencijomis trejų metų laikotarpiu. Kainų apsauga galioja 3 metus, o atsiskaityti galima pasirinktinai: kas mėnesį, už metus ar už 3 metus. Tiksli 3 metų trukmės sutarties kaina dar nenustatyta, tačiau „Microsoft“ minėjo, kad kainą galima palyginti su 1 metų kontraktu, tad turint 3 metų sutartį, už metus mokėsite ne 12, o 10 mėnesių kainą.
Reikšmingi CSP pokyčiai:
- Sudarant sutartį, ją galima pakeisti per 72 val. Pakeisti reiškia pasirinkti paprastesnę arba sustabdyti esamą sutartį. Pasirinkti didesnės komplektacijos (upgread) galite bet kada.
- 1 mėnesio / 1 metų / 3 metų licencijas galima derinti.
- Bandomosios versijos automatiškai konvertuojamos į mokamas licencijas (jei laiku neatšauktos).
- Pridėta galimybė įsigyti papildomas licencijas atskirai nuo bazinių licencijų. Tačiau, kad papildomi priedai veiktų, vis tiek reikalinga bazinė licencija.
- Jei pasirinkta papildoma galimybė, tačiau sąskaita yra neapmokėta, partneris gali pristabdyti kliento aptarnavimą. Pristabdyti reiškia, kad mokėjimas bus tęsiamas, tačiau paslauga bus pristabdyta.
Ar galima mėnesinę licenciją pakeisti į metinę?
Taip galima. Galite pereiti nuo mėnesinės licencijos prie metinės, deja, atvirkščiai – negalima.
Ar galima derinti skirtingus licencijų paketus? (Pavyzdžiui, metinis „Business Basic“ ir mėnesinis „Business Basic“)
Taip, galima. Pavyzdžiui, galite įsivertinti savo pagrindinius poreikius, o prireikus įsigyti dar ir mėnesines licencijas.
Ar galiu vienu metu naudoti seną ir naują verslo modelius?
Taip, galite.
Pokyčių kalendorius:
Nauji produktai:
- „Windows 365“ – tai licencijuotas „Microsoft“ debesies vartotojas. Ją galima įsigyti su „Windows 365 Business“ licencija mažesnėms įmonėms ir „Windows 365 Enterprise“ licencija didesnėms įmonėms.
- „Windows 11“ – tai naujausia „Microsoft“ operacinė sistema. Pagrindiniai pakeitimai – dizainas, tačiau yra ir techninių papildymų. Nemokamas atnaujinimas bus pasiekiamas bent iki 2022 m. spalio. Daugiau informacijos apie „Windows 11“ rasite čia.