Siekdami suteikti geriausią patirtį, naudojame slapukus

Slapukus naudojame norėdami pasiūlyti geriausią patirtį jums. Jie padeda pasiūlyti jums patinkančią informaciją apie mūsų produktus ir paslaugas. Jei sutinkate naudoti slapukus, paspauskite mygtuką „Sutinku su slapukais“. Jei norite tvarkyti savo slapukų nuostatas, spustelėkite mygtuką „Keisti slapukus“. Jūsų pasirinkti slapukai bus saugomi 90 dienų. Sužinokite daugiau apie slapukus.

Pasirinkite ir patvirtinkite jums tinkančias slapukų nuostatas:

Savo svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume svarbių operacijų ir tam tikrų funkcijų veikimą. Be šių slapukų svetainė neveiks tinkamai.

Rinkodaros slapukus naudojame tam, kad pateiktume jums individualizuotą reklamą. Asmeniniai reklamos skelbimai suteikia galimybę dalyvauti skirtingose kampanijose. Jei nenorite gauti asmeninių skelbimų, jūs vis tiek galite lankytis mūsų svetainėje, tačiau matomi skelbimai jums gali būti neaktualūs.

Analitiniai slapukai padeda rinkti duomenis apie tai, kiek klientų naudojasi svetaine, kokį turinį jie naršo ir kitą informaciją, reikalingą svetainės funkcionalumui pagerinti. Naudodami statistinius slapukus, renkančius anoniminę informaciją, galime sužinoti, kaip lankytojai pasiekia mūsų svetainę ir kaip ja naudojasi.

Ar „Windows 11“ nutildo kritikus?

Autorius: Toomas Mõttus Laikas: 2021 m. spalio 06 d.

Ar „Windows 11“ nutildo kritikus? 

2021 m. spalio 5 d. „Microsoft“ visuomenei pristatė „Windows 11“. Kam reikalinga ši operacinė sistema ir kam ji gali būti naudojama? 

Kai 2014 m. IT specialistams pirmą kartą buvo išleista operacinė sistema „Windows 10“ (oficialus viešas pristatymas įvyko 2015 m. liepos 29 d.), „Microsoft“ pristatė paslaugų modelį. Užuot leidus po naują operacinę sistemą kas porą metų, buvo pažadėta pristatyti naują „Windows“ versiją kas 6 mėnesius. Tai buvo debesų eros operacinė sistema, kai programinė įranga greitai keičiasi, o operacinės sistemos negali atsilikti. Atrodė, kad „Windows 10“ bus paskutinė išleista „Windows“: tokia ji ir buvo iki šiol. „Windows 10“, kurią šiandien rasite daugelyje kompiuterių, gerokai skiriasi nuo tos, kokia buvo 2015 m.: 

  • „Edge“ naršyklė mirė ir atgimė; 
  • „Cortana AI“ paieška buvo perkelta į foną; 
  • „PowerShell“ pakeitė „Command Prompt” kaip numatytąjį vertėją; 
  • „Start“ meniu buvo kelis kartus iš esmės pakeistas; 
  • •vartotojo sąsaja reikalauja mažiau išteklių; 
  • ir kt. 

Daugelis šių patobulinimų įsiliejo tyliai, ir net sunku pasakyti, kada iš tikrųjų jie buvo atlikti – kada pristatyti beta kanale, kada pristatyti kaip OS funkcionalumas arba kada jie buvo tinkamai palaikomi kaip vartotojo sąsaja. 

Tačiau panašu, kad kartais prisireikia keisti versiją net ir tų paslaugų, kurios nuolat atnaujinamos. Kokie pakeitimai reikalauja keisti versiją? 

Dizaino kalbos pakeitimas 

 „Windows 10“ vis dar naudoja „Windows 8“ dizaino kalbą. Ir ta dizaino kalba nebuvo gerai priimta darbalaukyje (švelniai tariant). „Windows 10“ dizainas labai patobulėjo „Windows 8“ sistemoje ir kai kurios labiausiai nemėgstamos funkcijos, pvz., „Start“ meniu per visą ekraną, programos vartotojo sąsaja, kuri visada turi būti per visą ekraną ir švaistyti erdvę, ir žiniatinklio naršyklė, kuri negali neatsilikti nuo besikeičiančių žiniatinklio standartų. 

Prieš dešimt metų „Microsoft“ norėjo suvienyti mobiliųjų ir stacionarių kompiuterių vartotojo sąsajas. Spartus „Android“ ir „iOS“ ekosistemų augimas atbaidė šias ambicijas ir pastaruoju metu atrodo, kad „Microsoft“ nededa daug pastangų konkuruoti mobiliųjų OS erdvėje. Tačiau tos eros palikimas vis dar išlieka, o „Windows“ programų išvaizda ir pojūtis skiriasi. Kas dvejus metus atnaujinama „Windows 10“ taip pat pagerino vartotojo sąsajos nuoseklumą, nors dar liko daug nesklandumų. 

„Windows 11“ vartotojo sąsaja yra daug nuoseklesnė. Nauja dizaino kalba skiriasi nuo senųjų „Windows“ ir yra kitokia nei „Windows 10“. Dabar meniu atrodo visur vienodai, net ir senųjų programų meniu neatrodo labai keistai.  

 

Naujasis „Start“ meniu yra paprastesnis ir, greičiausiai, sunaudoja mažiau išteklių. Daugiau nebėra tiesioginių vaizdo peržvalgos kvadratėlių (live tiles). Jie turėjo savo vietą, kai „Start“ meniu buvo per visą „Windows 8“ ekraną, tačiau prarado savo naudą, nes tapo mažesni. „Microsoft“ pakeitė tiesiogines vaizdo peržvalgas valdiklių juosta, tačiau vertinimų dėl šio metodo gyvybingumo vis dar nėra.  

Pagal numatytuosius nustatymus, „Start“ meniu yra ekrano centre. Pirmą kartą vartojantiems „Windows“ tai gali būti intuityvu, tačiau kiekvienas kitas „Windows“ vartotojas perkels „Start“ meniu atgal į kairįjį kampą. Naujas paprastas „Start“ meniu turėtų sulaukti gerbėjų tarp tų vartotojų, kurie norėtų grįžti prie „Windows 7“. 

 

Nustatymų meniu (angl. Setting menu) visiškai pakeistas. Jis geriau organizuotas, vienoje vietoje talpina daug daugiau nustatymų, o senieji „Windows“ nustatymų langai yra nematomi. Naujoji nustatymų panelė atrodo geriau ir yra geriau organizuota. Specialistams tai nepatiks, nes įvairių sąsajos versijų palaikymas užima daugiau laiko, o kai kurių nustatymų vietos nesilaiko senosios logikos. 

„Android“ programų palaikymas „Microsoft Store“ 

„Microsoft“ sukūrė technologiją, skirtą greitai atkurti „Android“ programas, skirtas „Windows“, ir platinti jas per „Windows“ parduotuvę. Šios programos dar nėra vertos dėmesio, tačiau „Microsoft“ tikisi, kad bus galima sparčiai padidinti turimų programų skaičių ir galimų programų kokybę. 

Senos naujos funkcijos 

„Windows 11“ yra daug funkcijų, kurias sunku pavadinti naujomis. „Windows 11“ daugiausia yra vartotojo sąsajos atnaujinimas, o pagrindinės technologijos buvo įdiegtos ir išbandytos sistemoje „Windows 10“. Ir net vartotojo sąsajų funkcijos buvo prieinamos per „Microsoft“ ar trečiųjų šalių programas. 

Viena iš „naujų“ funkcijų yra darbalaukio zonos. Tai pirmą kartą buvo pristatyta „Windows 8“ sistemoje, kur galima pakeisti lango dydį iki pusės ekrano. Po kelių patobulinimų galite rūšiuoti savo programas, kad atskirtumėte virtualius monitorius ir pasirinktines ekrano zonas. Kai kurioms išplėstinėms funkcijoms jums tiesiog reikėjo „Windows PowerToys“ programų. „Windows 11“ galite pasiekti virtualius darbalaukius tiesiai iš programų perjungiklio meniu, o zonas galite pasiekti tiesiai iš programos dydžio keitimo (resize) mygtuko. 

„Teams“ ir „Onedrive“ yra neatskiriamos „Windows 11“ dalys. Jei naudojote naujausią „Windows 10“ naujinimą ir naujausias „Office 365“ darbalaukio programas, nepastebėsite jokių pasikeitimų. Daugumai žmonių, kurių įmonės reguliariai atnaujina kompiuterius, šis pokytis yra nereikšmingas. 

Išvada 

„Windows 11“ viešai bus išleista rudenį, tačiau ją galima vadinti pavasariniu valymu. 

Kartais, norint išmesti pasenusius dalykus, reikia pakeisti OS versiją. „Windows 11“ yra „Windows 10“ versija, kurioje nebuvo pakeistos pagrindinės technologijos, tačiau buvo atnaujinti drabužiai, kad atitiktų naujausią madą. 

Daugiau informacijos rasite „Microsoft Windows 11“ puslapyje: Upgrade to the New Windows 11 OS | Microsoft 

Prenumeruoti naujienlaiškį