Išreikšti save „Microsoft Teams“ erdvėje padės daugiau nei 800 jaustukų

Autorius: Helen Neudorf Laikas: 2022 m. vasario 22 d.

Jaustukai vaidina svarbų vaidmenį mūsų rašytinėje komunikacijoje. Šiandien tapo visiškai įmanoma visą pokalbį surašyti naudojant vien tik jaustukus. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kiek laiko egzistuoja jaustukai, kokie šiuo metu naudojami dažniausiai? Ar kada paklausėte savęs, ar jų naudojate užtektinai? Prieš pereinant prie šio įrašo esmės, šiek tiek faktų iš jaustukų istorijos. Tikiuosi, sužinosite naujų dalykų.

Šiuolaikinės šypsenėlės nebuvo pirmieji atvejai, kai :) ar :-) panaudoti tekste. Dar 1648 m. poetas Robertas Herrickas rašė: „Sugriauk mane ir aš sėdėsiu. Ant savų griuvėsių“ (dar ir šypsosiuosi:).“ (angl. “Tumble me down, and I will sit. Upon my ruines, (smiling yet:) Herricko darbai pasirodė maždaug 200 metų anksčiau nei bet koks kitas užfiksuotas atvejis, kai skliausteliai panaudoti besišypsančiam veidui iliustruoti. Tačiau ekspertai vis dar svarsto, ar dvitaškis šiame eilėraštyje panaudotas sąmoningai, ar juo tikrai norėta pavaizduoti besišypsantį veidą. Anglų kalbos profesorius Alanas Jacobsas teigė, kad „septynioliktajame amžiuje skyrybos ženklai apskritai buvo netvarkingi. Vargu, ar Herrickas pats laikėsi nuoseklios skyrybos praktikos, o net jei tai ir darė, jis negalėjo tikėtis, kad jo spaustuvininkai ar skaitytojai jais ims dalintis.“

Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje japonų menininkas Shigetaka Kurita sukūrė pirmąjį jaustuką. Jis dirbo mobiliojo ryšio įmonėje „NTT Docomo“. Jie kūrė naują interneto platformą. Kadangi buvo leidžiamas ribotas simbolių skaičius, Kurita sugalvojo žodžius pakeisti paveikslėliais.

Tai kokia gi prasmė susirašinėjant naudoti jaustukus? Daugelis tyrimų rodo, kad jaustukų naudojimas pokalbio metu gali turėti teigiamą poveikį siuntėjui ir gavėjui. Ypač, kai jais parodoma laimė ar dėkingumas. 2019 m. „Adobe“ atliko tyrimą apie jaustukus (). Tyrimas rodo, kad dauguma jaustukų naudotojų mano, kad jaustukus naudojantys žmonės yra draugiškesni ir lengviau pasiekiami. Paklausti apie didžiausius jaustukų privalumus, dauguma jaustukus naudojančių žmonių pabrėžia, kad taip yra lengviau apeiti kalbos barjerus (94 %) ir akimirksniu pasidalyti mintimis bei idėjomis (90 %).

Tačiau yra ir tyrimų, kuriuose siūloma nenaudoti jaustukų darbo aplinkoje, nes tai gali būti laikoma neprofesionalumu. Jauni suaugę žmonės į jaustukus reaguoja pozityviau nei vyresni kolegos. Tai reiškia, kad verslo komunikacijoje yra laikas ir vieta naudoti jaustukus.


Tačiau „Microsoft“ mano, kad jaustukai yra ateitis, ir išleidžia daugybę naujų jaustukų ikonėlių, skirtų naudoti „Teams“


Dar daugiau reakcijų „Microsoft Teams“

Šis naujinimas išplės reakcijų ikonėlių pasirinkimą, leisdamas vartotojams pritaikyti bet kokius jaustukus kaip reakciją pokalbių metu. Naudotojai galės pasirinkti iš daugiau 800 „Teams“ jaustukų ir išreikšti save taip, kaip norisi.

Tai bus pasiekiama „Teams“ darbalaukio programoms („Windows“ ir „Mac“), „Teams“ mobiliesiems („Android“ ir „iOS“) ir „Teams“ žiniatinklyje.

Kada tai įvyks:
Standartas: taps prieinamu gegužės viduryje (anksčiau kovo pradžioje) ir tikimasi, kad bus pilnai išleistas birželio pradžioje (anksčiau kovo pabaigoje).

Kaip tai paveiks jūsų organizaciją:
Išplėtus jaustukų ikonėlių rinkinį, pateiktą atnaujintame reakcijų dizaine, vartotojai galės rinktis iš daugiau nei 800 lengvai pasiekiamų jaustukų su naujomis išraiškomis.
 
Lengva surasti labiausiai tinkančius jaustukus, naudojantis paieškos laukeliu
 
Daugybė pozityvių emocijų gali gerokai praskaidrinti dieną 

Norite laisvai ir sklandžiai valdyti jaustukus? Peržiūrėkite šį PDF failą, kuriame yra visų dabartinių „Teams“ jaustukų nuorodos.

Gaukite pasiūlymą

Prenumeruoti naujienlaiškį