„SYNLAB Estija“

Signe Jancis | IT vadovė

2020 m. liepos viduryje, per patį atostogų sezono piką, į „Primend“ kreipėsi geras klientas – medicinos laboratorija „SYNLAB Estija“. Iškilo problema, kurią reikėjo išspręsti nedelsiant: norint užtikrinti sėkmingą pasaulio ralio čempionato (WRC) organizavimą, už kurį atsakinga Estija, „SYNLAB“ reikėjo paprasto ir efektyvaus sprendimo, kaip pranešti žmonėms apie teigiamus koronaviruso tyrimo rezultatus ir  užtikrinti jų asmens duomenų privatumą. Visi, kuriems buvo atlikti testai, greitai gavo rezultatus į savo telefonus. Negana to, visi komandos vadovai ir ralio medicinos vadovas rezultatus galėjo gauti realiuoju laiku. Toks greitas duomenų judėjimas leido organizatoriams nedelsiant organizuoti saviizoliaciją vos tik sužinojus apie patvirtintą atvejį, o komandos, prireikus, galėjo greitai perorganizuoti savo darbą.

Vykdant šį projektą, esamoje „SYNLAB Estija“ duomenų saugyklos platformoje „Primend“ padėjo sukurti „Microsoft Power BI“ aplinką. Tai leido „SYNLAB“ tvarkyti savo vartotojo teises ir jiems buvo lengviau nustatyti, kurios grupės prie kurios informacijos turi prieigą teikiant ataskaitas. Dėl šios vizualizavimo aplinkos koronaviruso SARS-CoV-2 PGR testo rezultatais galima pasidalinti su išoriniais „SYNLAB Estija“ kontaktais. Pavyzdžiui, skirtingos Pasaulio ralio čempionato komandos galėjo peržiūrėti tik savo komandos narių rezultatus, bet ne kitų. Norint saugiai organizuoti renginį esant COVID-19 krizei, organizaciniam komitetui buvo svarbu gauti išsamų visų dalyvių vaizdą; taigi jiems reikėjo prieigos prie visų rezultatų vienoje duomenų bazėje, kurią saugojo specialiosios prieigos teisės. Kadangi tai buvo darbas su neskelbtinais asmens duomenimis, sistemos saugumas buvo nepaprastai svarbus. Konfigūruota „Microsoft Power BI“ platforma leido nuodugniai tikrinti ir peržiūrėti visas vartotojo veiklas, taip užtikrinant reikiamą saugumą. Ši efektyvi ir saugi sistema labai prisidėjo prie renginio sėkmės.

„SYNLAB Estija“ IT vadovė Signe Jancis: „Iš esmės, mums reikėjo didelio masto ir sudėtingo IT projekto, kuriame svarbus kiekvienas elementas. Sėkmę užtikrino tai, kad sistemos buvo pasirengusios laiku pateikti reikiamus duomenis, kad buvo galimybė naudotis vizualizacijos programomis ir sąsajomis tarp susijusių sistemų. „Power BI“ sprendimas, kurį per trumpą laiką sukūrė „Primend“, buvo patogus, lengvas ir saugus būdas Pasaulio ralio čempionato organizatoriams ir komandoms. Dėl sklandaus bendradarbiavimo, greitų ir profesionalių „Primend“ veiksmų, laiku turėjome galutinę platformą.

Projektui įgyvendinti „Primend“ turėjo vos kelias dienas; prototipas buvo paruoštas per 3-4 dienas. Viso renginio metu „Primend“ teikė nuolatines palaikymo ir pagalbos paslaugas, atsižvelgdami į įvairias ralio dalyvių aplinkybes: tai buvo žmonės iš skirtingų šalių, turintys skirtingas vartotojo patirtis.

Be to, „Primend“ pasiūlė pagalbą įsigyjant licencijas, kad projekto išlaidos būtų kuo efektyvesnės. Tikslas buvo sumažinti licencijavimo kaštus, tuo pačiu užtikrinti pakankamą platformos saugumą ir funkcionalumą.

2020 m. rugsėjo mėnesį „Pasaulio ralio čempionatas“ Estijoje vyko išskirtinėmis aplinkybėmis – tai buvo pirmasis tarptautinis čempionato renginys, kuriame COVID-19 sąlygomis dalyvavo tokia gausi auditorija ir kuris pasibaigė be infekcijos atvejų. Renginio sėkmę galima paaiškinti abipusėmis organizatorių ir žiūrovų pastangomis ir apgalvotais veiksmais.

„Primend“ sukurtas sprendimas „SYNLAB Estija“ pasirodė toks sėkmingas, kad „SYNLAB“ planuoja jį naudoti organizuodama ir būsimus renginius, pavyzdžiui, per artėjantį „Ironman Tallinn“ konkursą (2020 m. rugsėjo mėn.), Talino juodųjų naktų kino festivalį (2020 m. lapkričio mėn.), Europos krepšinio čempionatą burbuluose (2020 m. lapkritį) ir teikiant ataskaitas pagrindiniams klientams.

„Primend“ yra sertifikuotas „Microsoft Power Platform“, „Azure Data Platform“ ir „Application Development“ partneris. Bendrovė penkis kartus pelnė „Microsoft“ metų partnerio apdovanojimą.

„SYNLAB Estija“ yra didžiausia medicinos laboratorija Estijoje, veikianti nuo 1995 m. Pagrindinė jų veiklos sritis yra laboratorinių paslaugų teikimas šeimos gydytojams ir medicinos specialistams, ligoninėms, sveikatos priežiūros centrams ir kitoms su medicina susijusioms įstaigoms. Privačių klientų sveikata taip pat gali būti tikrinama „SYNLAB 20“ laboratorijose ir kraujo mėginių surinkimo vietose visoje Estijoje. „SYNLAB Estija“ yra didžiausios Europos laboratorijų tinklo „SYNLAB Group“ dalis. Tinklas veikia 40-yje šalių, turi daugiau nei 500 laboratorijų ir 20 000 darbuotojų. Daugiau informacijos synlab.ee.